Nie tylko piłka nożna! 10 pomysłów na aktywność fizyczną, którą polubi Twoje dziecko

Aż 58% młodych chłopców wybiera najbardziej popularny sport w Polsce - piłkę nożną. Istnieje jednak wiele innych zajęć sportowych dla dzieci, które cieszą się u nas dużym zainteresowaniem. Która dyscyplina spodoba się Twojemu dziecku?

Pływanie

Wzrost popularności pływania wynika z coraz szerszego dostępu do basenów i aquaparków, a także możliwości uprawiania tego sportu całymi rodzinami (obiekty dostępne z kartą MultiSport Kids Aqua znajdziesz tutaj). Nic więc dziwnego, że pływanie stoi wysoko w rankingu sportów uprawianych przez najmłodszych. Pomaga ono zachować prawidłową masę ciała, przeciwdziała zaburzeniom postawy oraz rozwija wydolność krążeniowo-oddechową. Ma także dobroczynny wpływ na układ oddechowy, przeciwdziałając dolegliwościom astmatycznym.

Więcej ciekawostek na ten temat pływania przeczytasz TUTAJ.

Wspinaczka

Ściankę do wspinaczki możemy znaleźć w prawie każdym lokalnym ośrodku sportowym, a bariera wejścia do tego sportu jest bardzo niska - wystarczą dobre chęci i odpowiednie buty, by rozpocząć trening wraz z dzieckiem. Wspinaczka rozwija siłę, wytrzymałość i zwinność, a także koordynację ruchową i wyobraźnię przestrzenną. Pozwala także lepiej zrozumieć granice możliwości własnego ciała i usprawnić proces podejmowania decyzji.

Rower

„Rower”, a nie „kolarstwo”, ponieważ dobrodziejstwa dla zdrowia dziecka płynące z jazdy na rowerze nie wymagają regularnych treningów w szkółce kolarskiej. Samo wyjście na rower oznacza aktywność na świeżym powietrzu. Rower pomaga rozwinąć wydolność krążeniowo-oddechową, przeciwdziała otyłości, a także wspomaga ogólny rozwój motoryczny dziecka. Jazda na rowerze ma także pozytywny wpływ na koncentrację, funkcje poznawcze mózgu oraz jakość snu.