Owsianka dla zabieganych – przetestuj ten przepis!

Jakie dodatki do owsianki wybrać, jeśli trenujesz? Jak przygotować owsiankę, kiedy liczysz kalorie? Przeczytaj i wypróbuj nasz przepis.

Potrzebujesz zastrzyku energii przed treningiem, a może szukasz prostego, zdrowego szybkiego w przygotowaniu śniadania? Postaw na pyszną owsiankę. Jest wyjątkowo pożywna i w dodatku może być przygotowana na setki sposobów!

Dlaczego warto jeść owsiankę?

Owsianka to prawdziwa bomba witamin i makroelementów! Jest sycąca, więc na długo zaspokaja głód. Płatki owsiane są łatwo dostępnym źródłem węglowodanów złożonych, białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawarty w nich błonnik obniża cholesterol, podkręca metabolizm, pozytywnie wpływa na pracę jelit, usprawniając ich perystaltykę i – jak wynika z badań – pomaga zmniejszyć ryzyko choroby nowotworowej jelita grubego.

Owsianka to skarbnica antyoksydantów, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w diecie przeciwzapalnej. Płatki owsiane powinny wprowadzić do swojej diety szczególnie osoby aktywne fizycznie, ponieważ owies bogaty jest w witaminy z grupy B, potas, wapń i magnez – niezbędne w diecie każdego sportowca.