Projekt joga

Joga z kartą MultiSport

Z aktywną kartą MultiSport masz wstęp na zajęcia jogi, a także dostęp do kursów online Zaprojektuj Formę. Zdobywaj wiedzę o wybranych aktywnościach prosto od trenerów! Lekcje w kursach trwają od 6 do 10 minut, możesz realizować je w dowolnym momencie!

W kursie Projekt joga zdobędziesz wiedzę, która dobrze wprowadzi Cię w pierwszą praktykę.

  • Poznasz różne rodzaje jogi.
  • Dowiesz się, jakie sprzęty będą Ci pomocne.
  • Nauczysz się pierwszych asan.

Projektuj Formę

Dlaczego warto?

Podążając za wskazówkami instruktorki jogi, Agaty Szymańskiej, dowiesz się, jak poprawnie wykonać 24 najbardziej popularne pozycje, czyli asany.

  • Przygotujesz się do dalszej praktyki jogi
  • Zyskasz świadomość ciała
  • Popracujesz nad mobilnością i wzmocnieniem
  • Zdobędziesz poprawną technikę najważniejszych asan

Zbuduj z nami solidne podstawy

Chcesz zacząć ćwiczyć jogę? A może ćwiczysz już od jakiegoś czasu, ale chcesz udoskonalić technikę? Weź udział w naszym kursie jogi od podstaw, przygotowanym specjalnie dla posiadaczy kart MultiSport oraz dla Użytkowników MultiLife.

Kilka słów na początek

Zanim zaczniesz kurs, obejrzyj nasz krótkie video powitalne przygotowane przez instruktorkę, Agatę Szymańską i posłuchaj jak prawidłowo ćwiczyć.

Ćwicz po swojemu

Możesz ćwiczyć w swoim tempie. Pamiętaj jednak, że najlepsze rezultaty uzyskasz ćwicząc codziennie lub co drugi dzień. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć w grupie pod okiem nauczyciela i zgłębić tajniki jogi, wyszukaj szkołę jogi w okolicy, która honoruje Twoją kartę MultiSport.

Treningi

Staraj się realizować lekcje po kolei. Dzięki temu zyskasz solidne podstawy do praktyki trudniejszych asan lub całych sekwencji pozycji.

Lekcja 1 Tadasana

Pozycja Góry to podstawowa pozycja stojąca w jodze. Nauczysz się otwierać klatkę piersiową i wyciągać kręgosłup.

Lekcja 2 Chaturanga Dandasana

Pozycja Kija świetnie wzmacnia ramiona, nadgarstki i barki, a także pozytywnie wpływa na pracę narządów wewnętrznych.

Lekcja 3 Urdhva Mukha Svanasana

Pozycja Psa z Głową w Górze pomoże Ci otworzyć klatkę piersiową oraz wzmocnić i uelastycznić kręgosłup.

Lekcja 4 Adho Mukha Svanasana

Pies z Głową w Dół to jedna z najbardziej popularnych pozycji w jodze, wykorzystywana w wielu praktykach.

Lekcja 5 Surya Namaskara

Powitanie Słońca łączy asany, które poznałeś podczas poprzednich lekcji. Wykonanie tej sekwencji doskonale rozgrzewa całe ciało.

Lekcja 6 Marjaryasana/Bitilasana

Pozycja Kot/Krowa poprawia elastyczność kręgosłupa, niweluje bóle pleców i pobudza krążenie krwi.

Lekcja 7 Utkatasana

Pozycja Krzesła wymaga zachowania balansu i równowagi. Jej regularna praktyka pomoże Ci wzmocnić mięśnie nóg i całego ciała.

Lekcja 8 Virabhadrasana I

Pozycja Wojownika I to jedna z bardziej rozpoznawalnych pozycji w jodze, która poprawia Twoją stabilność i otwiera klatkę piersiową.

Lekcja 9 Surya Namaskar B

Powitanie Słońca B zawiera asany, które znasz już z poprzednich lekcji. Wykonanie tej sekwencji świetnie przygotuje Cię do dalszej praktyki.

Lekcja 10 Virabhadrasana II

Regularna praktyka Pozycji Wojownika II wzmacnia mięśnie całego ciała, otwiera biodra i pozwala osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Lekcja 11 Bhujangasana

Pozycja Kobry otwiera klatkę piersiową, dzięki czemu możesz oddychać głębiej i lepiej dotlenić całe ciało. Wzmacnia również mięśnie kręgosłupa.

Lekcja 12 Vrksasana

Pozycja Drzewa to znakomity trening skupienia. Pomoże Ci odnaleźć równowagę w ciele, a tym samym – zadbać o harmonię umysłu.

Lekcja 13 Parighasana

Pozycja Sztaby świetnie rozciąga cały bok tułowia, przynosząc ulgę spiętym mięśniom kręgosłupa. Pamiętaj, by wykonywać pozycję w obie strony.

Lekcje 14 Utthita Trikonasana

Pozycja Rozciągniętego Trójkąta rozluźnia całe ciało – szczególnie okolice miednicy, a także poprawia krążenie. Wykonuj ją tak często, jak potrzebujesz.

Lekcja 15 Utthita Parśvottanasana

Pozycja Rozciągniętego Kąta świetnie uelastycznia cały kręgosłup, biodra i barki. Wspomaga także perystaltykę jelit i ukrwienie wątroby.

Lekcja 16 Ardha Candrasana

Pozycja Półksiężyca poprawia koordynację i rozciąga mięśnie brzucha. Początkowo do jej wykonania możesz potrzebować klocka wspierającego dłoń.

Lekcja 17 Parśvottanasana

Pozycja Intensywnego Rozciągania Bocznego poprawia Twoją postawę i rozciąga różne części ciała – biodra, kolana, barki, szyję, a nawet nadgarstki.

Lekcja 18 Parivrtta Prasarita Padotanasana

Pozycja Skłonu do Przodu z Szeroko Rozstawionymi Nogami przede wszystkim rozciąga tył nóg, ale również zmniejsza ból głowy i pleców.

Lekcja 19 Dandasana

Pozycja Pałki to jedna z podstawowych pozycji siedzących, która przygotuje Twoje ciało do dalszej praktyki – np. skrętów lub skłonów.

Lekcja 20 Paschimottanasana

Pozycja Rozciągania do Przodu w Siadzie to ulga dla Twoich pleców. Regularnie powtarzana uspokoja umysł, poprawia trawienie i redukuje zmęczenie.

Lekcja 21 Sukhasana

Pozycja Łatwa to potocznie „siad po turecku”. Praktyka tej asany uspokaja i pogłębia Twój oddech, a także zwiększa elastyczność stawów biodrowych.

Lekcja 22 Paripurna Navasana

Pozycja Pełnego Okrętu, nazywana również Pozycją Łodzi szczególnie wpływa na wzmocnienie mięśni brzucha i dolnych pleców, a także wzmacnia biodra.

Lekcja 23 Bharadvajasana I

Skręt w Pozycji Siedzącej to bardzo korzystna asana dla Twojego kręgosłupa. Jej praktyka pomoże Ci zniwelować bóle pleców, barków i szyi.

Lekcja 24 Halasana

W ostatniej lekcji z kursu nauczysz się wykonywać Pozycję Pługa. Praktyka tej asany korzystanie wpływa m.in. na uregulowanie ciśnienia krwi.

Często zadawane pytania

Czy uzyskam certyfikat ukończenia kursu?
Jak długo trwa kurs?
Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?