Fizjoterapeuta radzi: te 4 aktywności są idealne dla całej rodziny!

Poznaj 4 sposoby na aktywne spędzenie czasu z najbliższymi - od najmłodszych do najstarszych – i przekonaj się, że bez problemu ściągniesz z kanapy całą rodzinę.

Piotr Piaskowski

Regularna aktywność fizyczna to podstawa dbania o zdrowie na każdym etapie życia. Ruch jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o prawidłowym rozwoju dzieci już od najmłodszych lat, a dorosłym i osobom starszym pomaga utrzymać wysoką jakość życia.

To właśnie aktywność fizyczna potrafi łączyć pokolenia i sprawiać, że rodzinne spędzanie czasu nie wiąże się z nudą, a wręcz odwrotnie: z rewelacyjną zabawą w gronie najbliższych, bez względu na ich wiek. Wspólne chwile spędzane w ruchu są przyjemniejsze i zdecydowanie zdrowsze niż mało produktywne siedzenie przy stole pełnym jedzenia czy na kanapie przed telewizorem.

Jest tylko jedno zasadnicze pytanie: jaką aktywność wybrać, aby mogli brać w niej udział wszyscy członkowie rodziny, od najmłodszych do tych najstarszych?

Chodzenie. Najbardziej naturalna aktywność fizyczna

Oczywiście pierwszą, najbardziej oczywistą aktywnością, która nie niesie za sobą ograniczeń wiekowych, jest po prostu spacer. Chodzenie to najprostszy sposób poruszania się, dlatego warto go wykorzystać i namówić całą rodzinę nawet na krótką przechadzkę, na przykład po rodzinnym obiedzie.

Chodzenie nie jest męczące i nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Wystarczy trochę chęci, a czas wspólnie spędzony w parku czy lesie na pewno będzie produktywnym sposobem na zaktywizowanie tych najmłodszych jak i tych najstarszych domowników.