10 najlepszych prezentów świątecznych dla aktywnych

Co podarować na święta osobie aktywnej, uprawiającej sport lub komuś, kto od tygodni obiecuje, że już wkrótce weźmie się za uczciwe treningi? Przygotowaliśmy praktyczną ściągawkę dla wszystkich świętych Mikołajów. Oto nasza lista praktycznych prezentów, które sprawią radość sportowcom na dowolnym poziomie zaawansowania.

1. Pas na numer startowy

Pas biodrowy zapinany na zatrzask może wygląda niepozornie, ale to jeden z najlepszych prezentów dla biegacza. Mocowanie numeru startowego na pasie jest o wiele wygodniejsze niż przypinanie go do ubrania, a dzięki praktycznym pętelkom wszystkie przydatne podczas biegu drobiazgi będą zawsze pod ręką. Pas na numer startowy to doskonały wybór dla kogoś, kto planuje swój pierwszy start w zawodach biegowych - liczy się motywacja!

2. Pulsometr / smartwatch / smartband

Trening wykonywany świadomie, na podstawie analizy indywidualnych parametrów fizycznych, przynosi lepsze rezultaty. Właśnie dlatego dowolne urządzenie, które pozwala je monitorować to dobry wybór dla każdego sportowca - a zwłaszcza dla tych, którzy uprawiają dyscypliny wydolnościowe. Pulsometr to także swego rodzaju bilet wstępu na niektóre rodzaje treningów (np. spinning). Na rynku mamy ogromny wybór urządzeń, które oferują pomiar pulsu oraz monitorują inne funkcje organizmu. Łatwo znaleźć coś, co przypadnie do gustu osobie, którą obdarujesz.

Przeczytaj też: „Strefy tętna – czym są i dlaczego warto je znać?”.

3. Opaska na telefon

To prezent z gatunku dość oczywistych - ale nadal bardzo praktycznych i cenionych przez osoby aktywne fizycznie. Opaska na ramię pozwala wygodnie przechowywać telefon w czasie sesji treningowej, chroni go przed wodą, potem i zanieczyszczeniami. Pozwala też na łatwy i wygodny dostęp do muzyki oraz wszelkich aplikacji sportowych, z jakich lubimy korzystać.

4. Słuchawki sportowe

Niektórzy nie wyobrażają sobie treningu bez muzyki. Doskonale ich rozumiemy, bo dodatkowa porcja motywacji przydaje się w każdej dyscyplinie, a odpowiednio dobrane rytmy pozwalają lepiej wczuć się w tempo wykonywanych ćwiczeń. Jeśli chcesz podarować słuchawki sportowe, upewnij się, że mają bezpieczny i stabilny system mocowania do ucha oraz że są odporne na wodę i pot. Design i pozostałe funkcje pozostawiamy Twojej wyobraźni.