Salsation – dbaj o lepszy nastrój i kondycję w ulubionym rytmie

Do tej pory ćwiczenia przy muzyce kojarzyły Ci się z zajęciami fitness lub znaną już dobrze zumbą? Salsation - trening łączący gorące rytmy, energetyczną muzykę i podstawowe kroki taneczne - może skraść Twoją uwagę na dłużej. Czym różni się od popularnej zumby i dlaczego to właśnie ta forma treningu może sprawdzić się u Ciebie?

Na czym polega salsation fitness?

Każdy trening salsation to osobno opowiedziana historia, zamknięta najczęściej w godzinnych zajęciach na sali treningowej. To połączenie treningu funkcjonalnego i stylów tanecznych pochodzących z gorących rejonów świata. Znajdziemy w niej kroki salsy, bachaty, samby, flamenco, a niekiedy kubańskiej rumby czy mambo.

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, a głównym ich założeniem jest realizacja przygotowanej choreografii, wyczuwanie rytmu i jego samodzielna interpretacja poprzez ruch. Jak wskazuje Alejandro Angula, choreograf i propagator salsation, to trening emocji („sensation”), podlanych pikantnym sosem („salsa”).

Popularność salsation rośnie - na całym świecie organizowane są wspólne treningi, które odbywają się w najpiękniejszych jego zakątkach, na statkach czy plażach.

Salsation – jakie daje efekty?

Choć dzięki salsation można poznać podstawowe kroki różnych stylów tańca, zajęcia te nie mają na celu nauki poszczególnych technik tanecznych. Trening ten przede wszystkim:

  • przyczynia się do poprawy samopoczucia, pozbycia się stresu i wyrażenia swoich emocji poprzez ruch,
  • sprzyja utracie kilogramów,
  • pomaga zachować ogólną sprawność,
  • poprawia równowagę i zwiększa świadomość ciała.

Przeczytaj też: „Dlaczego warto tańczyć? 4 korzyści dla ciała i zdrowia”.