Piękna talia w 30 dni - plan treningowy i ćwiczenia, które wyrzeźbią talię osy

Piękna talia osy w 30 dni brzmi dla niektórych jak nieosiągalne marzenie lecz uwierz mi, jest to do zrobienia. Wystarczy deficyt kaloryczny i odpowiednio dobrane ćwiczenia, które wymodelują sylwetkę w okolicy talii.

Milena Wysocka

Kanony na przestrzeni lat się zmieniają, jednak niezależnie od proporcji i wagi ciała, większość kobiet chce mieć wcięcie w talii, inaczej mówiąc talię osy. Jest to dla każdej kobiety osiągalny cel, jednak trzeba mieć na uwadze, że jednym będzie potrzeba do osiągnięcia celu 2 tygodnie, innym 30 dni. Nie rezygnuj, jeśli nie zobaczysz efektów od razu, czasem wystarczy zmienić jeden nawyk np. wykonywać ćwiczenia rano zamiast wieczorem, żeby osiągną cel jakim jest wyrzeźbiona talia osy.

Jak często ćwiczyć?

Nie musisz wykonywać ukierunkowanych na modelowanie talii ćwiczeń codziennie. Aby cieszyć się szczupłą talią, wystarczą 3 treningi w tygodniu przeplatane inną aktywnością typu cardio. Plan ma na celu wzmocnić mięśnie skośne brzucha oraz mięsień prosty, które przede wszystkim mają wpływ na wygląd naszego ciała, czyli wąską talię w tym przypadku.

Główna zasada ćwiczeń na talię osy

Czy wiesz, że duże ciężary uwydatniają mięśnie? Im większy ciężar, tym bardziej widoczny jest mięsień. Jest tylko jedna główna zasada, której musisz się trzymać. Więc jeśli chcesz mieć wyrzeźbioną talię osy, podczas swoich treningów dobieraj małe obciążenie, aby nie zwiększać mięśni skośnych brzucha.

Budowa somatyczna ciała

Czy wiesz co to jest? Każdy człowiek ma inną budowę ciała, do wyboru są trzy rodzaje: ektomorfik, endomorfik, mezomorfik. Nie będziemy przerabiać dzisiaj antropomotoryki, ale postaram się wytłumaczyć najprościej o co chodzi w budowie somatycznej ciała.

  • Ektomorfik ma zazwyczaj szczupłą budowę ciała, ładnie zarysowane mięśnie i niski poziom tkanki tłuszczowej coś jak gimnastycy lub pływacy, chociaż Ci drudzy często mają rozbudowaną obręcz barkową.
  • Endomorfik ma bardziej owalne kształty, by osiągnąć to, co pozostałe typy budowy ciała potrzebuje dużo więcej pracy włożyć w treningi. Taka osoba dobrze się odnajduje w sportach typu kulomiot, rugbista lub w ciężkiej atletyce typu podnoszenie ciężarów.
  • Mezomorfik, to typowa budowa ciała bazująca na silnych kościach i rozwiniętych mięśniach. Mezomorficy to doskonali kulturyści lub sprinterzy.

Każdy z nas ma mieszankę trzech typów budowy z przewagą jednego. Bardzo mało osób oscyluje pośrodku trzech rodzajów budowy somatycznej i odwrotnie, ciężko znaleźć kogoś, kto ma tylko jeden typ budowy somatycznej ciała. Więc jeśli koledzy czy koleżanki szybciej osiągają jakiś cel, to znaczy że mają lepsze do tego predyspozycje. Nie martw się jednak, wszystko jest do zdobycia, tylko w innym czasie. Prawdopodobnie Ty osiągniesz swoje cele szybciej podczas innej aktywności fizycznej.

Wracajmy jednak do pięknej talii, którą możesz osiągnąć już w 30 dni. Wystarczy dobrze ułożony plan treningowy oraz odpowiednia dieta. Plan został rozpisany tak, aby ćwiczyć trzy razy w tygodniu co drugi dzień.