6 przydatnych aplikacji na telefon, które pomogą Ci wytrwać w treningowych postanowieniach

Czy to ten jeden raz, kiedy zalecamy "siedzenie z nosem w telefonie"? Tak! Mądre korzystanie z aplikacji motywujących do sportu może przynieść wymierne korzyści.

Czy twój telefon pęka w szwach od aplikacji? Ilu z nich realnie używasz? Które są pomocne i pomagają ci w życiu? Jak podaje raport Software House "Jak IT może wspomóc sprzedaż w internecie” w Polsce blisko 10 mln osób korzysta z aplikacji (dane za 2021 rok). Przeciętnie instalujemy ich na smartfonie około dziesięciu. To dobrze, czy źle? Naszym zdaniem – mądre korzystanie z technologii może przynieść rozwój i działanie. Bo „siedzenie na telefonie“ nie zawsze musi oznaczać stagnację. Polecamy 6 aplikacji, które pomogą Ci wytrwać w sportowych postanowieniach. Przekonaj się, która z nich jest idealna dla ciebie!

Focusly - trening uważności

Focusly to aplikacja wyjątkowa, bo koncentruje się na trenowaniu, ale swojego umysłu. Ćwiczenie skupienia, uważności, oddechu czy dbałość o sen to wsparcie dla treningu ciała. To, co ją wyróżnia, to nagrania psychoedukacyjne, praktyki uważności i medytacje prowadzone tworzone przez ekspertów – psychologów, terapeutów, trenerów uważności i nauczycieli medytacji.

Po włączeniu aplikacji masz dostęp do licznych materiałów wideo, wykładów czy afirmacji. Dowiesz się więcej o jej możliwościach, gdy wejdziesz na Focusly dla MultiLife.

Aplikacja MultiSport

Jeśli jesteś aktywnym Multisportowcem, koniecznie pobierz aplikację MultiSport! Pozwala ona na szybszy dostęp do obiektów sportowych (po wgraniu zdjęcia do aplikacji nie musisz potwierdzać tożsamości). Zarządzasz wszystkimi kartami dostepnymi w ramach swojego konta, masz dostęp do wideotreningów online i eksperckich treści. Monitorujesz wejścia, oceniasz obiekty, a co nie mniej ważne - możesz zdobywać nagrody za aktywność, jak w przypadku np. Letniej Gry

Fitatu Licznik Kalorii i Dieta

Aplikacje tego typu naprawdę mogą zadziałać, pod warunkiem, że będziesz sumiennie trzymać się zaleceń. Pierwszą ciekawą funkcją jest kalkulator kalorii, dla wszystkich posiłków. Możesz także korzystać z gotowych przepisów, wybrać rodzaj postu oraz przeglądać zestawy menu. Czyli - trudno znaleźć wymówkę, że czegoś nie wiesz!

Dodatkowo, aplikację można zsychronizować z apkami typu fitness, co pozwoli jeszcze lepiej monitorować zapotrzebowanie na kalorie.

Swim Coach - trening pływacki

Telefonu na basen lepiej nie brać, ale to nie oznacza, że apka nie może pomóc ci w lepszym pływaniu! Dzięki temu nie tylko zyskasz motywację, by chodzić na basen regularnie, ale również okazję do tego, by treningi miały jakiś cel, rozwijały cię w ramach dyscypliny.

Aplikacja pozwoli ci zaplanować ćwiczenia, prowadzić dziennik treningowy, pokonywać wyzwania, używać różnych gadżetów pływackich (np. deski lub płetw).