5 ćwiczeń, które zajmą Ci mniej niż 5 minut (a przyniosą efekty!)

Marta Hennig

Siedzący tryb życia dotyczy prawie każdego z nas. Praca przy biurku może być satysfakcjonująca, ale jest też powodem, dla którego z roku na rok nasze ciała są coraz mniej sprawne i zdrowe.

Warto więc znaleźć czas, aby się zatrzymać – także w trakcie zwykłej przerwy w pracy – przez chwilę poruszać i zniwelować negatywne skutki siedzenia. Jak? Wystarczy 5 minut i 5 ćwiczeń. Oto zestaw ruchów, który będzie idealny dla każdej osoby mającej mało czasu – i dużo siedzenia w życiu.

Dołącz do wyzwania MultiSport „Zaprojektuj Formę w 7 krokach” i otrzymaj 7 darmowych lekcji prosto na Twoją skrzynkę e-mail!

ZAPISZ SIĘ

Przysiad z odwodzeniem nogi w bok

Przysiad znasz, ale o co chodzi z tym odwodzeniem?

ĆWICZENIE:

Tak naprawdę to ćwiczenie to zmodyfikowana wersja tego znanego ruchu. Najpierw schodzimy na dół, wykonując przysiad, a następnie wracając jednocześnie odwodzimy nogę do boku, po czym wracamy i odstawiamy stopę na miejsce, zaczynając wszystko od początku.

Wykonaj 2 serie na każdą nogę po 25 sekund.


Taka wersja przysiadu dzięki uniesieniu nogi zaangażuje mocniej pośladki. To bardzo istotne, ponieważ to właśnie mięśnie pośladkowe cierpią najbardziej przez siedzący tryb życia, rozleniwiając się, rozluźniając i słabnąc. Warto więc zwracać na nie uwagę w trakcie normalnych treningów, jak i krótkich rozruchów podczas przerwy w pracy.