Jak nie stracić motywacji? 6 sposobów, jak odzyskać zapał do działania!

Małgorzata Pielichowska

Zastanawiasz się, dlaczego czasami Twój poziom motywacji jest wysoki, a czasami spada niemal do zera? Od czego zależą nasze chęci do zrealizowania celu i czy możemy mieć wpływ na naszą motywację? Przeczytaj artykuł i pobierz materiały, w których zapiszesz sposoby na odbudowę swojej motywacji.


Weź udział w darmowym wyzwaniu „Zaprojektuj Formę w 7 krokach” i zachowaj wysoki poziom motywacji na długo!

ZAPISUJĘ SIĘ


Określenie prawdziwego powodu, dla którego chcesz zrealizować postanowienia, będzie mieć przełożenie na poziom motywacji. Jeżeli cel, jaki zakładasz, wynika z Twojej wewnętrznej potrzeby zmiany i wiesz, że poprzez działania do niego prowadzące realizujesz swoje wartości i to, co jest dla Ciebie ważne, to łatwiej będzie Ci wrócić na tory i poziom motywacji podnieść w trudniejszych momentach. Poczucie sprawczości, zrównoważenia, frajda, zaspokojenie ciekawości, poczucie bycia potrzebnym, pomoc drugiemu człowiekowi, czyli prawdziwe „dlaczego” realizacji celu to właśnie motywacja wewnętrzna.

Z drugiej strony, mamy też motywację zewnętrzną, czego przykładem są, chociażby: sukienka kupiona w mniejszym rozmiarze i wisząca na wieszaku w szafie, nowy strój do biegania, sprzęt treningowy, masaż w ramach troski o siebie czy perspektywa zbliżających się zawodów.