Zdrowe fast foody i przekąski w wersji fit, które sprawdzą się w podróży

Te przepisy zdeklasują przydrożne fast foody i bary. Przygotujesz je szybko, a zajadać się nimi będą nawet dzieci. Poza tym - oszczędzisz!

Anna Urbańska

Czeka cię podróż samochodem, pociągiem lub samolotem? Czas odpowiednio się przygotować i spakować jedzenie, które będzie poręczne, pożywne i zdrowe. Oto idealne propozycje posiłków na podróż, dzięki którym nie będzie kusił cię zjazd do fast foodu, ani nie przepłacisz za słabej jakości jedzenie na lotnisku i dworcach.

Jakie cechy powinny mieć idealne przekąski na podróż?

Przekąski i posiłki, które idealnie nadadzą się na podróż, mają kilka wspólnych cech. Oto aspekty, na jakie warto zwracać uwagę wybierając prowiant  i pakując torbę z jedzeniem na podróż.

  • Dobrze, gdyby przekąski nie brudziły. Nie ma nic gorszego niż wyciekający z kanapki sos, który przecieka przez opakowanie i brudzi nie tylko twoje ręce, ale też ubranie i otoczenie. Przekąski na podróż muszą być tak skonstruowane, by nawet dzieci się nimi nie pobudziły.
  • Przyjemnie, gdyby nie miały mocnego zapachu. Jeśli jedziesz własnym samochodem, towarzysze podróży może będą bardzie wyrozumiali. Jedzenie kanapki z pastą z makreli we wspólnym pociągowym przedziale w upalny dzień może nie być dobrze odebrane przez współpasażerów.
  • Muszą wytrzymać poza lodówką bez psucia swoich właściwości. Większość produktów, nawet tych świeżych, bez problemu wytrzymuje do 2 godzin poza lodówką bez ryzyka zepsucia. Dłuższa podróż wymaga jednak bardziej starannego wyboru menu, zastosowania torby termicznej, lub przenośnej lodówki. Lepiej dmuchać na zimne, niechciane zatrucie pokarmowe utrudni ci podróż i zepsuje dni wolne.

Oprócz obmyślenia wyboru przekąsek na podróż zadbaj też o praktyczny aspekt ich jedzenia. Opakuj je w wygodną folię aluminiową, wielorazowe woskowijki lub woreczki strunowe. Umieść w torbie termicznej, by zachowały przyjemną teksturę. Możesz zainwestować też w specjalne lunchboxy z chłodzącym wkładem. Koniecznie zabierz też serwetki lub ręczniki papierowe.