Ćwiczenia, które zrobisz nawet wtedy, gdy motywacja jest bliska zeru. Uwierz, że się da!

Chcesz ćwiczyć, ale nie możesz się do tego zabrać? Czasem są takie dni w których planujesz zrobić jakiś początek, start, coś zmienić w swoim życiu lub coś kontynuować po przerwie, ale przeraża Cię to, co będzie. Albo na samą myśl o pierwszym kroku wszystkiego się odechciewa. Nie martw się - każdy człowiek co jakiś czas to odczuwa.

Milena Traczyńska

Może się zdarzyć, że szukasz motywacji do ćwiczeń, już jesteś gotowy do startu, wystarczy tylko przebrać się w strój sportowy i… w tym momencie Ci się odechciewa, bo przecież dobrze by było założyć stanik sportowy, koszulkę, spodenki żeby było wygodnie ćwiczyć, a później trzeba wziąć prysznic, trening długo trwa…

Lista przeciwności się wydłuża w nieskończoność. Znamy to z doświadczenia, dlatego mam dla Ciebie ćwiczenia, które nie wymagają od ciebie wysiłku, tylko minimalnych chęci i minuty, którą możesz poświęcić na ćwiczenia dosłownie w każdym miejscu. Ruch sprawia, że ciało wytwarza endorfiny, czyli hormony szczęścia. Czasem wystarczy chwilę poćwiczyć, aby sprezentować ciału dodatkowy relaks.

Ćwiczenia, które możesz robić, gdy nie masz motywacji

Król mięśni pośladków i ud – przysiad. Wiesz, że każdy jest w stanie robić przysiady podczas mycia zębów, nalewając wody do w wanny, czekając na cokolwiek? Wykonując przysiady i jednocześnie inne ruchy ciała rękami, ćwiczysz swoją koordynację psychoruchową. Spokojnie, dla wszystkich jest to wykonalne, chociaż początki mogą być nieskoordynowane. Wracając do sedna ćwiczeń; w każdym miejscu w którym jesteś możesz zrobić 20 przysiadów lub zamiast tego jeśli wolisz możesz zrobić półprzysiad – biodra wypchnięte do tyłu, stopy równolegle do siebie, rozstawione na szerokość bioder, ręce wyciągnięte przed siebie, wytrzymaj 30 sekund.

Czy wiesz, że napinanie mięśni bez wykonywania ruchu jest nazywane treningiem izometrycznym? Możesz ćwiczyć w każdym miejscu i nikt się nie zorientuje!