Sportowe podróże – spróbuj aktywności z różnych stron świata!

Nie pozwól, by sezon pourlopowy zahamował Twój pęd do podróży. Z kartą MultiSport przez cały rok możesz nadawać nowe kierunki swojej sportowej pasji i odkrywać aktywności, które zabiorą Cię w miejsca, z których się wywodzą. Przewodnikiem i zarazem podróżnikiem jesteś Ty – a my podpowiadamy, co warto zaznaczyć na mapie swoich sportowych odkryć. 

Zorientuj się w sztukach walki

Daleki Wschód to kolebka sztuk walki – dyscyplin, w których sportowa rywalizacja łączy się ściśle z głęboką filozofią jednoczesnego treningu ciała i umysłu. Oprócz budowania siły mięśni, zwinności, koordynacji czy panowania nad ciałem, integralną częścią treningów jest praca nad rozwojem duchowym, którego celem jest wykorzystanie energii płynącej z siły fizycznej do obrony przed potencjalnym przeciwnikiem.

Techniki zadawania ciosów, opracowane przez starożytnych mistrzów, nie mają nic wspólnego z czystą agresją, ale oparte są na głębokim szacunku do rywala, umiejętności konsekwentnego działania, pokornego znoszenia porażek i cierpliwym dążeniu do obranego celu.

Trenowanie sztuk walki to nie tylko fascynująca podróż w głąb dalekowschodniej filozofii i kultury – to też pole do odkrywania kolejnych stylów, różniących się nie tylko krajem pochodzenia, ale techniką, dynamiką, charakterem czy stopniem trudności.

Może spróbujesz wywodzącej się z Chin gimnastyki medytacyjnej znanej jako tai-chi albo zgłębisz tajniki skutecznej samoobrony na treningach japońskiego judo? Jakikolwiek styl wybierzesz, z pewnością przeniesiesz się w samo serce Azji – i to niezależnie od miejsca, w którym trenujesz.