Rozwiń 10 obszarów sprawności fizycznej. Zacznij trenować crossfit

Marzy ci się sprawność fizyczna na poziomie amerykańskich marines? Cóż, nie będzie łatwo, ale możesz trenować, jak oni! Crossfit cieszy się dzisiaj wielką popularnością na całym świecie. Korzystają z niego zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Spróbuj i ty, jeszcze tego lata.

Crossfit to kombinacja różnych aktywności: jazdy na rowerze, biegania, pływania i wiosłowania. Ilość kombinacji jest właściwie nieskończona, a do podstawowych ćwiczeń zaliczymy: przysiad, wyciskanie, podrzucanie, martwy ciąg, podciągnięcia, rzuty. Wszystko to kładzie nacisk na mięśnie tułowia, a więc rozwijamy się od „środka“ do „zewnątrz“ (czyli do kończyn). Brzmi ciekawie? Czytaj dalej!

Dlaczego crossfit jest tak efektywny?

Rozwijasz dzięki niemu różne obszary sprawności fizycznej (zwane dziedzinami fitnessu): wytrzymałość, szybkość, siłę, moc, gibkość, równowagę, celność i koordynację. Brzmi świetnie, prawda? Później łatwiej będzie o rolę w filmie akcji. A może po prostu będziesz się cieszyć świetną sylwetką i zdrowym ciałem? Podpowiemy dzisiaj, na czym polega crossfit i jak zacząć trenować.

Czy crossfit jest dla mnie?

Skoro wykorzystują go na przykład olimpijczycy, to czy odnajdziesz się w tym również ty? Oczywiście, bo sprawność i wytrzymałość na poziomie układu sercowo-naczyniowego/oddechowego jest potrzebna osobie w każdym wieku. Co ciekawe - wbrew pozorom crossfit mogą uprawiać osoby, które nie mają dobrej kondycji, cierpią na nadwagę, czy prowadzą siedzący tryb życia. Crossfit jest wskazany nawet dla seniorów. Wszystko zależy od podejścia i umiejętnego zwiększania trudności.