Park linowy to prawdziwa dżungla wyzwań. Jak się do niej przygotować?

Parki linowe kojarzą się głównie z wakacyjną, rodzinną rozrywką – ale dla fanów aktywności sportowej to przede wszystkim solidny trening ciała i ducha.

Chcesz wznieść się na wyżyny adrenaliny, wzmocnić siłę mięśni, popracować nad koordynacją i świetnie się bawić? Koniecznie odwiedź park linowy z kartą MultiSport.

Pierwszy raz w parku linowym – co warto wiedzieć?

Park linowy to profesjonalna konstrukcja połączonych ze sobą lin, mostków, belek i platform, które rozmieszczone są na różnej wysokości, pomiędzy naturalnie rosnącymi drzewami lub specjalnymi słupami. Umożliwia ona pokonywanie nadziemnych tras z przeszkodami o różnym stopniu trudności – od najprostszych ścieżek, odpowiednich nawet dla dzieci, po skomplikowane szlaki dla prawdziwych amatorów ekstremalnych wyzwań.

Tradycyjne parki linowe kojarzą się z sezonem wiosenno-letnim, kiedy można cieszyć się sportową zabawą na świeżym powietrzu, ale coraz więcej tego typu obiektów powstaje np. przy miejskich parkach trampolin, gdzie spróbujesz swoich sił we wspinaczce niezależnie od pogody. Taka forma aktywności nie wymaga w zasadzie żadnego fizycznego przygotowania, może poza minirozgrzewką przed wejściem na trasę – a ewentualną przeszkodą do podjęcia wyzwania może być tylko bardzo silny lęk wysokości albo konkretne przeciwwskazania zdrowotne.