Last, but not least: 3 pomysły na koniec wakacji w sportowym klimacie

Chociaż koniec wakacji za pasem, jeszcze zdążysz nacieszyć się aktywnością związaną z mijającym sezonem. Powiedz: tak! naszym pomysłom na sportowe przedłużenie lata i rozgrzej swoją kartę MultiSport przed jesienią.    

Rower i wrotki: energia na okrągło

Rower i wrotki to sportowe hity lata – dla zakręconych na punkcie płynnej jazdy nie mają sobie równych. Mimo że różnią się chociażby liczbą kółek, które musisz ujarzmić, obie aktywności zapewniają skuteczny i zarazem przyjemny trening aerobowy na świeżym powietrzu, który można połączyć z rodzinną rozrywką i podziwianiem przyrodniczych plenerów.

Regularna jazda na rowerze, wrotkach czy łyżworolkach zwiększa wydolność układu oddechowego i pozytywnie wpływa na pracę serca, poprawia koordynację i równowagę, a także modeluje sylwetkę, zwłaszcza nogi i pośladki oraz (szczególnie w przypadku wrotek i rolek) brzuch i ramiona. To także świetny sposób na „bezwiedne” spalanie tkanki tłuszczowej – skupiając się na przyjemności z jazdy, w zasadzie nie czujesz, że trenujesz… a już przy wysiłku o średniej intensywności możesz spalić nawet 500 kalorii w godzinę!