Czy dieta oczyszczająca działa?

Czy dieta oczyszczająca faktycznie jest zdrowa i może radykalnie zmienić nasze samopoczucie na lepsze? Przekonaj się, czy detoks jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Dieta oczyszczająca bije rekordy popularności, a wizja sprawnego i oczyszczonego z toksyn organizmu gotowego zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami często staje się powodem, dla którego decydujemy się na krótszy czy nieco dłuższy detoks. Czy jednak ten sposób na odchudzenia jest skuteczny i przede wszystkim – zdrowy?

Dieta oczyszczająca – czym to się je?

Jak wynika z badań Ipsos 45% ludzi na całym świecie próbuje stale stracić na wadze*. Zmęczenie, spadek energii, nadmierna masa ciała, zły stan zdrowia to najczęstsze powody, które zachęcają nas do eksperymentowania z dietą. Chcemy jak najszybciej zlikwidować problem, w stosunkowo łatwy i skuteczny sposób, zyskać lepszy nastrój i zdrowszy wygląd. Podążając tym tropem, zasugerowani nazwą z pozoru trafiającą w dziesiątkę, stawiamy na dietę oczyszczającą. Detoks organizmu polega na elimanacji z codziennego jadłospisu, szeregu produktów, a w konsekwencji składników odżywczych i zastąpienie pełnowartościowych posiłków kaszami, sokami owocowymi czy innymi kombinacjami warzywno-owocowymi. Często wiąże się z połączeniem niskokalorycznej diety
z suplementacją, która ma za zadanie usunąć szkodliwe toksyny i wspomóc pracę obciążonych organów. Na pierwszy rzut oka może zapowiadać się całkiem dobrze.