Nordic Walking – sport dla każdego?

Nordic Walking to znakomity sposób na rozpoczęcie budowania nawyku aktywności fizycznej dla ludzi w każdym wieku. Nawet tych najmłodszych.

Piotr Piaskowski

Chodzenie to nie tylko spacer po parku, czy piesza droga do pracy. To również rewelacyjny sport rekreacyjny, który może być początkiem budowania formy do innych, bardziej wymagających aktywności fizycznych. Tym bardziej, jeśli dodasz do niego trochę skandynawskiej finezji i dwa kije podobne do tych narciarskich.

Nordic Walking to znakomity sposób na rozpoczęcie budowania nawyku aktywności fizycznej dla ludzi w każdym wieku. Nawet tych najmłodszych.

Po co Ci kije do chodzenia?

Koncepcja Nordic Walking nie jest nowa. Sport ten został wymyślony już prawie 100 lat temu w Finlandii jako trening uzupełniający dla narciarzy biegowych po sezonie zimowym.

Dynamiczne chodzenie z kijami znakomicie angażuje dodatkowe mięśnie tułowia oraz kończyn górnych, wymusza mocniejszą pracę praktycznie wszystkich mięśni nóg, dając przy tym bardzo korzystne odciążenie dla stawów. Używanie tak banalnego sprzętu zdecydowanie korzystniej wpływa na ogólną wydolność oraz ilość spalanych kalorii w porównaniu do standardowych, pieszych wędrówek.

Spróbuj!

Skandynawskie urozmaicenie chodzenia z użyciem kijów to rewelacyjny sposób na bezpieczne, zdrowe uprawianie sportu nie tylko dla osób starszych, z którymi głównie jest utożsamiane w Polsce. Jest łatwe, tanie i skuteczne, dzięki czemu stawiane jest przez fizjoterapeutów na bardzo wysokim miejscu wśród bezpiecznych sportów polecanych pacjentom. Warto spróbować Nordic Walking. To może być również Twój sposób na budowanie nawyku codziennej aktywności.