7 sportów wodnych, które warto wypróbować latem

Wypad na Mazury? A może coś bardziej egzotycznego? Nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę, ale nie bój się zmoczyć. To będą później twoje najlepsze wspomnienia z lata!

Jeżeli myślisz, że sporty wodne są tylko dla śmiałków - nic bardziej mylnego. Oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie, na różnym poziomie zaawansowania. Podpowiadamy, czego warto spróbować! Zwłaszcza, że aktywności nad wodą dają mnóstwo frajdy, aktywizują wszystkie grupy mięśniowe i pozwalają zmierzyć się z wyzwaniem.

Surferem być

Surfing to chyba najbardziej ograna w filmowym świecie dyscyplina - a to dlatego, że jest to sport wyjątkowo widowiskowy. A widok plażowiczów z deską surfingową pod pachą zawsze wzbudza zainteresowanie. Poziom trudności tej dyscypliny określilibyśmy jako średni, ale instruktor weźmie pod uwagę twój stopień zaawansowania - kiedyś przecież trzeba zacząć. Pierwsze próby utrzymania się na desce, gdy wokół szaleją fale mogą być trudne, ale trening czyni mistrza. W Polsce nie brakuje szkół dla surferów, sporo z nich znajdziecie na przykład na Helu czy w Chałupach.

Deska i żagiel, czyli windsurfing

Potrzebne będą sprzęt, woda, wiatr i osoba, która da początkującym kilka cennych lekcji. W windsurfingu ważne jest reagowanie na zmienną pogodę i dbanie o bezpieczeństwo. Wymaga mocnego core'u. Kiedy jednak uda się opanować podstawy - przyjemność jest nie do opisania! A adrenalina zrobi swoje. Jeżeli marzy ci się windsurfing w tym sezonie, polecamy Zalew Rybnicki w województwie Śląskim, który ma aż 550 h powierzchni!