6 korzyści, które daje trening na skakance. Tak, trening!

Skakanka wymaga znakomitej koordynacji ciała, którą można wyćwiczyć poprzez regularne treningi. Co ciekawe - potwierdzają to badania. Jest niewielka, a to prawdziwa maszyna do zbijania kalorii i wyrabiania kondycji.

Skakanka to jeden z tych sportowych gadżetów, które kosztują niewiele, a przynoszą naprawdę ciekawe efekty. Każdy, kto próbował ćwiczyć w ten sposób wie doskonale, że to wbrew pozorom wymagający i  bardzo intensywny trening - świetne cardio, dzięki któremu spalisz kalorie. A to tylko jedna z korzyści! Przestawimy ich więcej, by zmotywować cię do wyciągnięcia jej z szafy i zabierania ze sobą wszędzie, bo przecież skakać można w dowolnym miejscu! W walizce skakanka zajmie o wiele mniej miejsca niż buty do biegania.

Skakanka na odchudzanie

To naprawdę mocarne cardio. W ciągu piętnastu minut intensywnego treningu jesteś w stanie spalić od 200 do 300 kalorii, co przynosi lepszy efekt niż bieganie, jazda na rowerze, czy trening na basenie. W trakcie skakania na skakance angażujesz większość grup mięśniowych w ciele i przy okazji wytwarzasz dużo ciepła. A aby wytworzyć energię - organizm spala kalorie!

Skakanka na poprawę koordynacji

Zanim zaczniesz skakać bez ciągłych pomyłek, upłynie trochę czasu. Skakanka wymaga znakomitej koordynacji ciała, którą można wyćwiczyć poprzez regularne treningi. Co ciekawe - potwierdzają to badania. Artykuł opublikowany w Research Journal of Pharmacy and Technology dowodzi, że skakanka pomogła poprawić koordynację ruchową wśród dzieci autystycznych. Świetne rezultaty odnieśli też nastoletni piłkarze - po ośmiu tygodniach skakania na skakance ich motoryka znacznie się poprawiła względem tych, którzy ćwiczyli wyłącznie z piłką.

Skakanka dla zdrowszego serca

Skakanie będzie zwiększać twoje tętno i angażować serce do intensywniejszej pracy. Ten niepozorny przedmiot naprawdę może wiele zdziałać, co potwierdza badanie opublikowane na łamach European Journal of Applied Physiology. 12 tygodni skakania na skakance ograniczyło ryzyko chorób sercowo-naczyniowych u nastolatek, które miały stan przednadciśnieniowy lub wysokie ciśnienie krwi. Pod koniec testów dziewczyny, które skakały na skakance, odnotowały spadek tkanki tłuszczowej, co także ma wielkie znaczenie dla zdrowego serca.