Vacu Well - co daje bieżnia pod ciśnieniem i co założyć na trening?

Czasem tradycyjna forma ćwiczeń nie przynosi pożądanych rezultatów. Wówczas z pomocą przychodzą inne, alternatywne formy, takie jak na przykład trening EMS. W tym artykule opowiemy o coraz popularniejszych bieżniach pod ciśnieniem, czyli Vacu Well.

Bieżnia Vacu - jak to działa?

Vacu (nazywane również vacu shaper oraz vacu step) to urządzenie, które daje możliwość spaceru w podciśnieniu. Dzięki temu prosty trening staje się o wiele intensywniejszy, a spalanie kalorii następuje czterokrotnie szybciej niż w przypadku tradycyjnie wykonywanych ćwiczeń. Samo urządzenie przypomina kształtem kapsułę, w której osoba ćwicząca jest zamykana od pasa w dół. Przed wejściem trzeba założyć specjalny, piankowy pas, który wygląda jak krótka, rozkloszowana spódniczka.

Podczas wykonywania ruchów na stepperze specjalne czujniki monitorują pracę serca, a podciśnienie sprawia, że dolne partie ciała: brzuch, pośladki, biodra i uda, zostają silnie ukrwione. To zwiększa przemianę materii i przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej.

Co daje trening na bieżni Vacu?

Plusy ćwiczeń na takim sprzęcie dostrzegą wszystkie osoby, które chcą schudnąć i w efektywny sposób modelować swoją sylwetkę. Bieżnia pod ciśnieniem ma bowiem szansę zapewnić:

  • aktywne spalanie tkanki tłuszczowej w szybszym tempie niż w przypadku tradycyjnych treningów;
  • redukcję cellulitu;
  • zmniejszenie obwodu w okolicach talii, brzucha, pośladków i ud;
  • spadek wagi;
  • korzystniejszą cyrkulację krwi i limfy;
  • szybszą przemianę materii;
  • lepsze samopoczucie;
  • zmniejszenie obrzęku nóg;
  • zwiększenie ogólnej wydolności organizmu.

Bieżnia Vacu - jak się ubrać i co warto wiedzieć?

Piankowy pas, który zakładamy przed wejściem do kapsuły, nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Dlatego na sesję należy założyć kompletny strój sportowy: koszulkę, spodenki lub getry oraz obuwie sportowe (czyli adidasy - nie mogą to być tenisówki ani sandały).

Co ważne: na trening nie należy przychodzić bezpośrednio po posiłku i wypiciu płynów, np. kawy, herbaty, soków czy alkoholi. Warto odczekać minimum godzinę. Po sesji trzeba natomiast wypić dużo wody (optymalnie ok. 2 litrów) i lepiej nie spożywać tłustych pokarmów.