Wierzysz w powiedzenie, że ,,marzenia to realne cele z odroczonym terminem realizacji”? Jeśli jeszcze masz wątpliwości, ten tekst je rozwieje. Dzięki odpowiedniemu nastawieniu naprawdę możemy osiągnąć to, czego pragniemy, ale marzenia musimy potraktować nie jak mrzonki, ale konkretne cele. Jak to zrobić?  

Określ swoje marzenia i zmień je w cele

Psychologia mówi, że marzenia należy precyzyjnie zdefiniować, by stały się one naszymi celami. Wyobrażony przez nas cel staje się bardziej rzeczywisty i realny do osiągnięcia, jeżeli ma konkretny zarys, gdy widzimy i potrafimy doprecyzować szczegóły z nim związane. Jeśli zatem chcemy podjąć się realizacji danego zamierzenia, warto w pierwszej kolejności jasno określić nasze oczekiwania, by postawić przed sobą przejrzyste warunki, które pomogą nam w podjęciu wyzwania.

Weronika Wieczorek

Weronika Wieczorek

Psycholog kliniczno- sądowy, obecnie w trakcie specjalistycznej czteroletniej szkoły psychoterapii przygotowującej do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo- behawioralnego w Krakowie. Zajmuje się psychoedukacją, interwencją kryzysową, oraz wsparciem psychologicznym w kryzysach emocjonalnych. Konsultuje i wspiera klientów w dążeniu do poprawy jakości ich życia, asystuje w procesie podejmowania ważnych decyzji życiowych. Towarzyszy osobom doświadczającym trudności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Udziela porad dla rodziców z zakresu umiejętności wychowawczych. Obszarem jej zainteresowań naukowych jest fenomen, jakim jest efekt placebo i związanych z nim psychologicznych, oraz neurobiologicznych mechanizmów jego działania, którego problematykę podjęła w swojej pracy dyplomowej.